Aktivity

titulne_obrazky_webVeľkej obľube sa tešia súťaže zamerané na výtvarné práce. Po nedávnom úspechu Simonky Gáborovej a jej sestry Danielky Gáborovej vo výtvarnej súťaži, sa deti  zapojili do súťaže organizovanej Spoločnosťou priateľov DeD Úsmev ako dar s názvom “Maľujeme s úsmevom   – Kaufland daruje na vianoce úsmev”.

Naše deti sa s pomocou liečebného pedagóga zapojili do projektu: Tvárne auto, ktorý vyhlásila nadácia Volkswagen Slovakia pre detské domovy. V projekte mali zostrojiť model auta. Bude sa hodnotiť kreativita, jedinečnosť, dizajn a funkčnosť.

Uvidíme, ako naši malí “projektanti” uspejú!

A úspech sa dostavil. Naše autíčko bolo hodnotené v prvej desiatke áut v rámci detských domovov Slovenska.

Veľká noc v detskom domove

Na sviatky Veľkej noci sa všetci tešíme. Sú to krásne sviatky jari a majú aj duchovný rozmer. Deti v rodinných domoch spolu so svojimi vychovávateľmi pripravujú výzdobu, pečú koláčiky a snažia sa byť jeden k druhému lepší.

Športové hry vo Svidníku, dňa 15.5.2015

Tento rok organizuje športové hry detský domov vo Svidníku. Naša pani špeciálna pedagogička Mgr. Kišová už usilovne hľadá talenty, aby sme dobre reprezentovali náš detský domov.  Našou silnou stránkou je futbal a atletické disciplíny, ako je beh a vrh guľou.